Пенсійний фонд пояснив, як заробітчанам отримати виплати в Україні

Українці, які легально працюють за кордоном, можуть зарахувати свій страховий стаж, набутий за межами країни, при оформленні пенсії в Україні.

Про це голова правління Пенсійного фонду Олексій Зарудний повідомив в коментарі УНН.

"Питання зарахування страхового стажу для українців, що працюють за кордоном, вирішується шляхом укладення відповідних міжнародних договорів, які Україна вже має і напрацьовує з більш ніж 20 країнами світу", - заявив він.

Зокрема, така угода вже є з Польщею, з Іспанією і Португалією. Також Пенсійний фонд обробляє і готується до підписання угоди з Німеччиною, Грецією та Італією.

"Якщо, наприклад, наші заробітчани працювали в Польщі, але працювали, офіційно, легально, у них є підтвердження того, що вони платили там податки, соціальні внески, то цей період буде зарахований їм при призначенні пенсії в Україні. І так само, якщо вони будуть в Польщі оформляти свою пенсію, їм буде зарахований і той період, коли вони працювали і сплачували внески в Україні ", - зазначив Зарудний.

За таким же принципом діють і діятимуть угоди з іншими країнами.

"Тобто це питання у нас врегульоване. Можливо, в попередні роки у нас не було такого напливу людей і кількість пенсіонерів щодо яких застосовувалися такі угоди було невеликим. Зараз ми бачимо, що буде великий ріст ", - резюмував Зарудний.