Передплатити Підтримати

Львівська Опера звільнила підозрюваного у підтримці сепаратистів соліста балету

Миколу Санжаревського звільнили з театру за згодою сторін.

У середу, 28 лютого, з Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької звільнили скандального соліста балету Миколу Санжаревського, якого підозрюють у підтримці та фінансуванні сепаратистів.

«Микола Санжаревський написав заяву і сьогодні її підписали. Його звільнили за згодою сторін. Скажу лише, що дирекція театру і Микола розійшлись мирно і без скандалів», – сказала ZAXID.NET прес-секретарка театру Надія Труш.

ZAXID.NET не вдалось зв'язатись із самим Миколою Санжаревським та дізнатись про причини такого рішення.

Нагадаємо, у січні цього року навколо тепер уже екс-соліста балету Львівської Опери Миколи Санжаревського розгорівся скандал – його запідозрили у підтримці та фінансуванні самопроголошених республік «Л/ДНР». Першою про це написала одеська журналістка та блогерка Олена Добровольська, надавши скріншоти сторінок Миколи Санжаревського у соцмережах. За даними журналістки, чоловік також займався збором грошей для сепаратистських організацій через WebMoney.

Санжаревський тоді відкинув звинувачення у сепаратизмі та обіцяв самостійно звернутися до СБУ з цього приводу, що він і зробив, повернувшись із закордону через кілька днів. А вже через тиждень він зізнався ZAXID.NETу, що свого часу адміністрував одну з груп Антимайдану у соцмережах і створив гаманець WebMoney, з якого гроші мали йти на потреби цивільного населення Донбасу.

СБУ порушила за цим фактом провадження за ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) і вже 16 січня працівники спецслужби провели обшук у квартирі Миколи Санжаревського. Як повідомив 28 лютого ZAXID.NET речник УСБУ у Львівській області Олег Александров, наразі триває розслідування у цій справі.

«Миколі Санжаревському наразі не оголошували підозри і поки він не має якогось конкретного процесуального статусу. Однак це кримінальне провадження досі відкрите і в його межах проводяться усі необхідні експертизи», – сказав Олег Александров.