Передплатити Підтримати

"Звір зі Сходу": до Європи прийшли аномальні сибірські холоди

У Європу зі Сибіру прийшли люті морози. У Польщі замерзли щонайменше восьмеро людей, а у Франції - двоє. Рим завалило снігом.

Про це повідомляє DW.

На території багатьох європейських країн встановилася аномально холодна погода, яка прийшла зі Сибіру. Британська преса феномен називає "Звіром зі Сходу". У Польщі через морози померло вже щонайменше восьмеро людей. У деяких містах країни температура впала нижче 20 градусів за Цельсієм і влада закликає громадян допомагати людям похилого віку та безхатченкам.

У Франції, де температура, згідно з прогнозами, знизиться до мінус 10 градусів за Цельсієм, загинуло двоє людей. Зокрема, мертвого безпритульного виявили у місті Валанс, ще один чоловік був знайдений в автомобілі в передмісті Парижа. Влада країни відкрила додаткові притулки на час морозів.

У Лондоні, в понеділок, 26 лютого, випав сніг. Синоптики попереджають, що сильні снігопади можуть призвести до збоїв у роботі мобільного зв'язку, перебоїв подання електрики та проблем із транспортом.

Також снігом вкриті вулиці Рима, чого майже ніколи не траплялось. У сусідній з Італією Австрії температура впала нижче 20 градусів. В Хорватії та Румунії через холоди закрили кілька шкіл, а у Нідерландах влада попереджає про небезпеку катання на ковзанах по замерзлих річках. В Болгарії негода також спричинила закриття багатьох шкіл і паралізувала рух залізничного транспорту.

У Німеччині в деяких частинах країни температура впала до мінус 15 градусів. У Берліні, де на вулицях живе близько трьох тисяч людей, заповнені майже всі притулки для безпритульних. У Росії за прогнозами метеорологів, сильні морози триватимуть до 28 лютого. Очікується, що в центральних регіонах температура впаде до 35 градусів нижче нуля.

В Україні низька температура також протримається, за прогнозами синоптиків, до кінця лютого.