Передплатити Підтримати

Меркель і Макрон обговорять з Путіним ситуацію в Сирії

Попри резолюцію Радбезу ООН сирійські урядові війська продовжують бомбити Східну Гуту, хоч і менш інтенсивно.

Еммануель Макрон і Анґела Меркель планують обговорити з Путіним реалізацію резолюції, повідомляє DW.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон у неділю, 25 лютого, планують обговорити з російським президентом Володимиром Путіним ситуацію в Сирії та втілення резолюції Ради Безпеки ООН. Про це повідомили у адміністрації президента Франції, інформує агентство dpa. Зокрема, Макрон і Меркель збираються обговорити з Путіним політичні плани щодо тривалого миру в Сирії. Режим припинення вогню є "необхідним першим кроком" до такого миру, зазначається у повідоменні.  

Напередодні члени Ради Безпеки ООН ухвалили резолюцію, в якій вони вимагають 30-денного перемир'я у Сирії. У тексті документа зазначається, що перемир'я має бути запроваджене негайно. Це має уможливити доставку гуманітарної допомоги у ті регіони, які її потребують.

Тим часом, попри резолюцію, за даними правозахисників, сирійські урядові війська продовжують обстріли і бомбардування Східної Гути, але менш інтенсивні ніж раніше. Як повідомили в Сирійському центрі з моніторингу за дотриманням прав людини, вранці у неділю, 25 лютого, було здійснено два авіаудари у цьому регіоні. Район Східної Гути перебуває під контролем опозиційних угруповань, серед яких переважає ісламістська група "Джебхат ан-Нусра". Відрізаними від світу залишаються близько 400 тисяч людей.

Як повідомляли раніше у Сирійському центрі з моніторингу за дотриманням прав людини, за тиждень бомбардувань Східної Гути загинули не менше 500 цивільних осіб, з яких понад 100 - діти. За даними правозахисників, ще понад 2200 мирних жителів за цей час були поранені.