• You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • АТО уповноважений припинити перший заступник голови СБУ, а заходи щодо гарантування нацбезпеки введе президент

АТО уповноважений припинити перший заступник голови СБУ, а заходи щодо гарантування нацбезпеки введе президент

Відповідно до опублікованого закону про забезпечення державного суверенітету на Донбасі Антитерористична операція припиняється за рішенням першого заступника голови Служби безпеки України, а заходи щодо забезпечення національної безпеки вводяться рішенням президента України.

Фото: РБК-Україна

Про це повідомив секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник, передає "Інтерфакс-Україна".

В ефірі телеканалу "112.Україна", відповідаючи на запитання ведучого, коли відбудеться зміна АТО на Операцію Об'єднаних сил, і в чому будуть їх головні відмінності, Іван Вінник зазначив: "Тут дві дії невзаємопов'язаних, тому що АТО і заходи щодо забезпечення національної безпеки можуть відбуватися одночасно. АТО здійснює Антитерористичний центр на підставі закону про боротьбу з тероризмом, тому щоб припинити АТО, необхідне відповідне рішення першого заступника глави СБУ, який відповідає за боротьбу з тероризмом".

"Щоб оголосити заходи з гарантування національної безпеки - саме так називається новий режим застосування військ, передбачений опублікованими законом... - треба відповідне рішення президента", - пояснив Іваг Вінник.

Нагадаємо,  як писав ВЗ, від сьогодні, 23 лютого в Україні набуває чинності закон “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях”.

У новому законі про відновлення контролю над Донбасом, зокрема, Росія визначена як країна-агресор і вводиться право України на самооборону, а території окремих районів Донецької та Луганської областей визнано окупованими. Закон також розширює можливості Збройних сил України та інших військових формувань.

Тимчасова окупація Росією територій України офіційно визнана незаконною і такою, що не створює для РФ жодних територіальних прав.

Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території: свідоцтва про народження та смерть.

За громадянами України зберігається право власності на окупованих територіях. У остаточній версії прибрали згадку про Мінські угоди.

 

 

 

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • АТО уповноважений припинити перший заступник голови СБУ, а заходи щодо гарантування нацбезпеки введе президент