ГПУ просить ЄС продовжити санкції для поплічників Януковича

Генпрокуратура направила представнику Європейського Союзу у закордонних справах Федеріці Могеріні документи для продовження санкцій відносно 14 колишніх українських посадовців ще у січні.

Про це повідомив заступник генпрокурора Євген Єнін, передає Укрінформ.

"Генпрокуратура ще у січні направила документи атестації для продовження санкцій Європейського Союзу", - сказав він.

Посадовець розповів, що Європейський Союз формує санкційний список на підставі двох критеріїв: завдання економічної шкоди державі та отримання неправомірної вигоди фігурантом списку або пов’язаними з ними особами.

"Ця щорічна атестація містить інформацію про прогрес слідства на підставі цих двох критеріїв. У ЄС відповідь на атестацію не надають. Відповідь буде у їхньому рішенні щодо продовження санкцій", - зазначив Єнін.

Водночас він додав, що Генпрокуратура постійно отримує від уповноважених органів ЄС запити про уточнення, роз’яснення і надання додаткової інформації відносно учасників санаційного списку.

Як повідомлялося, у дипломатичних колах ЄС не виключили перегляду списку колишніх високопосадовців України часів екс-президента Віктора Януковича, щодо яких було запроваджено санкції, і зняття з деяких із них обмежувальних заходів.

Нині обмежувальні заходи щодо блокування активів на теренах ЄС діють проти 14 осіб, включаючи Януковича.

Санкції мають бути продовжені на подальший рік на початку березня.