Аваков закликає Кабмін скасувати охорону судів поліцією і Нацгвардією

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пропонує припинити охорону судів силами Національної поліції та Національної гвардії.

Про це він написав у Facebook, коментуючи рішення Шевченківського райсуду Києва відпустити на свободу людину, яка завдала вогнепального поранення поліцейському під судом під час засідання щодо запобіжного заходу одеському меру Геннадію Трухановому.

На думку Авакова, суд "по суті схвалив стрілянину в поліцейського, вважаючи це не тяжким злочином".

Голова МВС вимагає від Вищої ради правосуддя негайної реакції на такі дії судді, а від прокуратури та Апеляційного суду – негайного справедливого рішення за фактом вогнепального поранення поліцейському.

"З ранку звернувся до прем'єр-міністра з проханням скликання позачергового засідання Кабміну. ​​Я не бачу, як в таких умовах поліцейські і гвардійські сили можуть виконувати невластиву для себе функцію охорони судів", – повідомив Аваков.

"Відповідно до ст.160 закону про судоустрій і статус суддів, відповідна охорона судів має вестися створеною спеціальною службою судової охорони. Створення цієї служби котрий рік саботується працівниками Державної судової адміністрації. Виділені державним бюджетом кошти незрозуміло як витрачаються", – написав він.

Аваков повідомив, що через "саботаж суддів і судової адміністрації" він буде вносити проект постанови Кабміну про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіціі і Нацгвардії.

"Нехай тепер охороняють себе самі, якщо в перехідному періоді вважають вогнепальне поранення поліцейського дрібною провиною!", – обурився він.