Передплатити Підтримати

У Чорне море увійшов ще один ракетний есмінець США

Ракетний есмінець типу «Арлі Берк» ВМС США «Карні» (USS Carney, DDG 64) увійшов у Чорне море. Про це повідомляє прес-служба 6-го флоту ВМС США.

Як зазначається, корабель буде брати участь в операціях із забезпечення безпеки на морі і зміцнення регіональної морської стабільності, а також зміцнення спільної готовності і військово-морського потенціалу серед союзників і партнерів НАТО.

«Маневри демонструють нашу загальну прихильність регіональній безпеці і зміцнюють загальний мир і стабільність», - наводяться в повідомленні слова командувача есмінцем капітана Пітера Халворсена.

Раніше в акваторію Чорного моря увійшов ракетний есмінець ВМС США «Росс» (USS Ross, DDG 71). Бойовий корабель залучали для завдання ударів крилатими ракетами «Томагавк» по аеродрому Шайрат в сирійській провінції Хомс у відповідь на хімічну атаку сирійських урядових сил в провінції Ідліб.

Після початку кризи на сході України в Чорне море регулярно заходять кораблі ВМС США і інших країн НАТО. Відповідно до Конвенції Монтре 1936 року, військові кораблі нечорноморських держав можуть перебувати в акваторії Чорного моря не більше 21-ї доби.