Передплатити
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • У Львові представники правих організацій збили напис “Переможцям над нацизмом” на Монументі Слави

У Львові представники правих організацій збили напис “Переможцям над нацизмом” на Монументі Слави

Сьогодні, 15 лютого, близько 14:00 представники правих організацій розбили плити та напис “переможцям над нацизмом” на Монументі Слави, що на вул. Стрийській.

Замість відбитого напису, активісти фарбою написали “пам’ятник окупантам”, передає ZAXID.NET.

За словами організаторів акції, у такий спосіб представники націоналістичних організацій, зокрема “Правого сектору”, Добровольчого руху ОУН та організації “Сокіл”, хотіли привернути увагу влади до того, що пам’ятник слід знести у рамках декомунізації.

“Це наша інформативна акція, ми сподіваємося, що влада прислухається до нас. Вважаємо, що пам’ятник підпадає під декомунізацію і його мають знести. Якщо влада не буде до нас дослухатися, до подивимося, як розгортатимуться події”, - пояснив ідею акції голова львівського осередку “Правого сектора” Тарас Бобанич.

Додамо, що фахівці Українського інституту національної пам’яті повідомили, що “Монумент Слави є пам’ятником, присвяченим опору та вигнанню нацистських окупантів з України, а тому, відповідно до закону, не є символікою комуністичного тоталітарного режиму та не підлягає обов’язковому демонтажу”.

Нагадаємо, що у травні 2017 у Львові створили робочу групу по можливому демонтажу Монументу Слави. Депутати Львівської обласної ради запропонували на цьому місці встановити Меморіал пошани українських воїнів, які борються з російським агресором. Ще раніше розглядалися варіанти перенести монумент в музей “Територія терору”. А керівництво Парку культури, біля якого він розташований, як варіант розглядало надати пам'ятнику нову функцію - зробити тут музей під склом, а на горі облаштувати оглядовий майданчик.

Це не перший випадок нищення монумента. У грудні 2010 року невідомі облили фарбою монумент і намалювали на ньому, під написом “Переможцям над фашизмом”, серп і молот та свастику. А 28 квітня 2016 р. монумент розфарбували у синьо-жовті кольори. Після цього, у серпні 2016 року “Муніципальна дружина” встановила поблизу монументу камери відеоспостереження, за допомогою яких мали б стежити за дотриманням безпеки у цьому місці.

 

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • У Львові представники правих організацій збили напис “Переможцям над нацизмом” на Монументі Слави