Передплатити

Що чекає українських пенсіонерів у 2019 році

У 2019 виходити на "заслужений відпочинок" в 63 і 65 років будуть виходити українці, які напрацювали менше 26 років стажу.


Про це йдеться в матеріалі "Realist".

Відзначається, що щорічно вимогу будуть підвищувати на 12 місяців. Уже в 2028-му потрібно буде мати як мінімум 35 років стажу. Парламентський комітет вніс правки в реформу - декретна відпустка (до трьох років) і служба в армії також буде зараховуватися до стажу. Але час навчання в вузах і училищах, як і зараз, у стаж не зарахують.
Кожен українець може дізнатися про те, який у нього стаж на даний момент і скільки ще потрібно працювати, в Пенсійному фонді. Там на кожного майбутнього пенсіонера ведуть персональний облік.

При цьому зазначено, що пенсія українцям без стажу не передбачена. Але замість цього можна оформити соціальну виплату. Її розмір менше мінімальної пенсії за віком і залежить від сукупного доходу сім'ї.

Правда, зараз той, хто живе на суму менше прожиткового мінімуму, може звернутися в органи соцзахисту і отримати "надбавку". Таке право мають і українці без пенсій.
За даними Пенсійного фонду, на даний момент на соцвиплати живуть близько 100 тис. українців пенсійного віку. За оцінками експертів, їх кількість буде рости.