Капітальний ремонт майбутнього "Будинку воїна" обійдеться у 6,5 млн грн

Фініш обіцяють до 14 жовтня, свята Покрови

.Львівська обласна рада оголосить конкурс, де визначить компанію, яка зробить капітальний ремонт приміщення колишнього Російського культурного центру (на фото) на вул. Короленка, 1-а (торік російські організації звідти виселили, а будівлю передали  в комунальну власність Львівської облради). З обласної скарбниці на ремонт занедбаного будинку  виділено 6,5 мільйона гривень. Цієї суми має вистачити, аби не лише довести до ладу будівлю, а й створити там “Будинок воїна” (наразі це умовна назва проекту). Про це повідомив “ВЗ” заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

На вул. Короленка, 1-а, зокрема, постане музей, де експонуватимуть речі з Революції Гідності, та осередок для учасників АТО та їхніх родин. “Будинок воїна” стане місцем зборів фронтовиків, патріотів. Там будуть проводити і  поминальні заходи, і нагородження фронтовиків, і конференції...

“На черзі — експертиза проекту реконструкції. З кінця квітня будемо приступати до ремонтних робіт. Ставимо собі за мету, щоб “Будинок воїна” був відкритий 14 жовтня 2018 року, до свята Покрови, - каже Володимир Гірняк.-  Разом з представниками АТО будемо радитися, як назвати установу - “Будинок ветерана” чи “Будинок воїна”. Може, буде якийсь третій варіант. Умова Львівської обласної ради — передати “Будинок воїна” на баланс комунальної установи облради. Якої саме, будемо визначатися. Не варто створювати під цей будинок нову установу комунальної форми власності, бо для цього потрібні директор (на конкурсній основі), бухгалтер, штатний розпис, додаткові бюджетні витрати”.

Запитую заступника Львівської обласної ради, чи відвідини музею буде платним. “Як вирішать атовці, так і буде, - відповів Володимир Гірняк. - Це буде не лише музей, а й місце зустрічей іноземних делегацій”.

Телефоную по коментар до львів’янина Володимира Правосудова (позивний Штурм), який теж брав участь у дискусіях про те, яким має бути “Будинок воїна” і хто ним повинен управляти. Пан Володимир був у зоні АТО, два роки воював у батальйоні “Айдар”.

“Це буде істинний музей, присвячений Революції гідності, - наголошує пан Правосудов. - Бо, на жаль, у Львові деякі музеї перетворюються на кафе та ресторани... Особисто зібрав для нового музею чималу колекцію трофеїв з Майдану та з війни в зоні АТО - прапори Революції гідності, зброю. А з війни на сході — посвідчення “ЛНР”, “ДНР”, документи десантників, номерні знаки. У закладі буде сцена для концертів. Мета — аби учасники війни та Революції гідності мали простір для спілкування”.

З досьє “ВЗ”

25 жовтня 2016 року на сесії ЛОР депутати прийняли рішення про виселення Російського культурного центру з комунального приміщення на вулиці Короленка, 1-а. Російський культурний центр там працював з 1996 року. 2016 року центр став осередком скандалу — там випускали газету «Русский вестник» з антиукраїнськими пропагандистськими матеріалами. Керівництво Львівської обласної ради звернулося до УСБУ у Львівській області, і за цим фактом відкрили кримінальне провадження (розпалювання міжнаціональної ворожнечі).