Львівську тютюнову фабрику карають за незговірливість, – ЗМІ

Журналісти заявляють, що транснаціональні компанії об'єдналися проти єдиного українського виробника тютюнових виробів.

Причин для інформаційної атаки на Львівську тютюнову фабрику (ЛТФ) декілька: збільшення частки ринку ЛТФ, плани компанії вийти на IPO (первинний публічний продаж акцій акціонерного товариства) та відмова підприємства працювати через тютюнового монополіста "Тедіс Україна", також львів'яни виступають за підвищення адвалорної складової акцизного податку на цигарки.

Про це повідомляє інтернет-видання "Деньги", передають Українські Новини.

У 2013 році фабрики чотирьох транснаціональних компаній ("Філіп Морріс Україна", "Джей Ті Інтернешнл Україна", "В.А.Т.-Прилуки" та "Імперіал Тобакко Продакшн Україна") контролювали 95-97% всього внутрішнього тютюнового ринку. Чотири великих постачальника працювали із роздрібом через одного дистриб'ютора - компанію "Тедіс Україна" (тоді - "Мегаполіс Україна"). Частка Львівської тютюнової фабрики (ЛТФ), що стала об'єктом інформаційної атаки, за 2 останні роки зросла до 9% (згідно з дослідженням компанії Nielsen). Тобто майже десята частина внутрішнього українського тютюнового ринку вийшла з-під контролю західних корпорацій. Більш того, у компанії заявляють про намір в 2018-2019 роках наростити частку до 15%, саме з цим і намагаються боротися тютюнові корпорації.

Зараз ЛТФ вже обслуговується в Офісі великих платників податків Державної фіскальної служби (ДФС) України (у 2017 році компанія була 57-й в рейтингу), що істотно змінює ставлення до неї в органах влади.

Також, львів'яни послідовно відмовляються йти в руслі лобістських зусиль "Філіп Морріс Україна", "Джей Ті Інтернешнл Україна", "В.А.Т.-Прилуки" та "Імперіал Тобакко Продакшн Україна" у питанні регулювання ставок акцизного податку. Львівська тютюнова фабрика, на відміну від міжнародних виробників та антитютюнових активістів, виступає за підвищення адвалорної складової акцизного податку на цигарки.

Адвалорна ставка регулює цінову доступність сигарет (чим дорожче та вище класом бренд, тим вище і ціна на нього). Але сьогоднішній розмір адвалору в 12% призвів до того, що в ціні таких дорогих брендів як Marlboro, Camel, Davidoff і подібних, складова цього податку мізерна. Нескладно помітити, що така ситуація більш ніж влаштовує саме "велику четвірку" транснаціональних виробників преміальних брендів й вкрай невигідна єдиному українському виробникові сигарет - Львівській тютюновій фабриці. Тому, зусилля західних компаній в останні роки були спрямовані на утримання цієї ставки на низькому рівні - 12% (при середньому європейському показнику 27,7%). ЛТФ наполегливо пропонує збільшити адвалорний компонент до 20%, що, зрозуміло, не влаштовує транснаціональні корпорації. "Це могло б вже цього року принести до державного бюджету додаткові 7 млрд. гривень", - вважають представники фабрики.

Відомо також, що Львівська тютюнова фабрика єдина, хто не працює з "Тедіс Україна" та веде незалежну цінову політику. "Фактично Асоціація "Укртютюн", що об'єднує українські фабрики західних корпорацій і "Тедіс Україна", втрачає можливість "вручну" керувати підвищенням та зниженням цін на сигарети. "Коли мова йде про втрату контролю над 10-15% продажів, проблемою знехтувати вже не можна саме тому великі компанії почали атаку на невелике вітчизняне підприємство", - резюмують журналісти видання "Деньги".