Передплатити

Генсек НАТО прокоментував "мовну суперечку" між Угорщиною та Україною

Генсек НАТО Йенс Столтенберг прокоментував мовні претензії Угорщини, які блокують зближення України з Альянсом.

За словами Столтенберга, в рекомендаціях Венеціанської комісії є можливе рішення українсько-угорського конфлікту з приводу мовної статті.

"Я вітаю рекомендації Венеціанської комісії, закликаю Україну більш уважно ознайомитися з цими рекомендаціями, тому що там є можливе рішення цієї проблеми між Україною і Угорщиною", - цитує Столтенберга Інтерфакс-Україна.

Раніше Угорщина застосувала право вето і заблокувала зустріч комісії Україна- НАТО на рівні голів Міноборони, яка мала відбутися 14 або 15 лютого.

Будапешт зайняв жорстку позицію щодо української реформи освіти, котра на його думку, обмежує права угорської меншини здобувати освіту угорською мовою. Через позицію Будапешта свій візит до штаб-квартири НАТО в Брюсселі скасував міністр оборони України Степан Полторак.

Глава зовнішньополітичного відомства Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт буде блокувати подальше зближення України з ЄС, а також співпрацю по лінії НАТО. Блокування буде здійснюватися до того моменту, поки Україна не скасує окремі норми освітньої реформи.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram