Передплатити Підтримати

Єврономери в Україні: депутати пропонують сусідський досвід

В Україні власникам автомобілів з європейської реєстрацією запропонували молдавський сценарій вирішення проблеми з легалізацією транспортних засобів.

Про це в коментарі "Обозревателю" заявила глава комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ніна Южаніна.

"Ще перед Новим роком я просила активістів ознайомитися з текстом закону, який вже пройдений у Республіці Молдова, щодо легалізації таких автомобілів", - зазначила Южаніна.

З її слів, питання з автомобілями з іноземною реєстрацією в Україні, залишається невирішеним. "Проблема є. З одного боку, кількість автомобілів на єврономерах збільшується, з іншого боку - кількість людей, для яких неприйнятні ліберальні умови для окремої категорії громадян, теж збільшується. І я бачу це навіть по тому, як відгукуються про це люди, які з нами спілкуються. Ми повинні підходити до проблеми все-таки комплексно. І якщо надавати пільги, то в тому числі для іншої частини населення треба теж міняти правила розмитнення", - пояснила Южаніна.

Вона підкреслила, що є величезний блок питань і правил, які діють в Європі, де немає обмежень щодо екологічного стандарту для постановки авто на облік.

"Дійсно, екологічний стандарт діє для випуску нових автомобілів. Але потім кожна окрема країна турбується про те, щоб у неї були виключно екологічні автомобілі. Тому, думаю, що це мінімум 5-6 питань, які необхідно буде відразу врегулювати. Якщо на це буде воля контролюючих органів, законодавчої і виконавчої влади, то ми ще раз підійдемо до цього питання", - сказала вона.