Передплатити

75% родичів загиблих воїнів АТО вважають, що жертви були не марними

75% матерів, вдів, батьків, дорослих дітей, сестер і братів вважають, що загибель рідної людини була не марною.


"Вони виконували свій обов'язок і захистили країну". Сім'ї не просто тішать себе цим, а вірять у те, що це так і є. Саме тому вони настільки чутливі до питань пам'яті і проявів поваги державою і суспільством до полеглим за нас.

"Дзеркало тижня. Україна" спільно з благодійним проектом "Небесна гвардія" виступили ініціаторами опитування понад 1000 членів сімей загиблих військовослужбовців, яке провів Київський міжнародний інститут соціології.

І все ж 16% вважають загибель рідних "марною жертвою, яка нічого не змінила".

Ми не можемо зазирнути у вікна цих сімей і зрозуміти, чому вони так вважають. Може тому, що в суспільстві наростає дзижчання: мовляв марними були і Майдан, і "Небесна сотня", і "Небесна гвардія". Може тому, що життя не стало легше, обеспеченнее, стабільніше, чесніше. Може тому, що війна все ще тліє, вже не пожираючи, але все ще злизуючи життя. А може тому, що ніякої подвиг в ім'я Батьківщини не може бути важливіше міцного мужнього обійми; можливості побачити у вікно сина, що вирвався з повсякденних турбот до матері на улюблений борщ; батька, хлопчиська, який ганяє перших доньчиних кавалерів і показує синові на турніку "як треба"...