Передплатити Підтримати

Науковці створили ультрафіолетову лампу, що вбиває віруси грипу

Американські фізики створили новий вид ультрафіолетової лампи, випромінювання якої є безпечним для людини, але вбиває частинки вірусу грипу.

Про це повідомляє DT.UA.

На відміну від смертоносного пташиного і свинячого грипу, який може передаватися новим жертвам тільки при фізичному контакті, "сезонні" різновиди грипу поширюються переважно повітряно-крапельним шляхом, що дозволяє їм заражати величезне число людей при досить високій їхній концентрації в одному і тому ж місці.

Сьогодні багато муніципальних і міських служби намагаються боротися з цими формами вірусу, знезаражуючи приміщення, вагони метро і салони автобусів за допомогою ультрафіолетових ламп. Вони добре справляються з цим завданням, однак у них є один великий недолік – вони вбивають не тільки мікробів і вірусів, але і клітини тіла людини, викликаючи рак шкіри та катаракту рогівки ока.

Тепер же дослідники створили ультрафіолетові лампи, що працюють в дальній частині ультрафіолетового спектра на довжині хвилі в 222 нанометра, а не на 254 нанометрах, як звичайні знезаражувальні ультрафіолетові світильники.

Експерименти показали, що навіть відносно скромних по силі ламп вистачає для того, щоб знищити 99% вірусних часток у повітрі, при цьому не вбиваючи клітини людини.

Якщо такі випромінювачі будуть встановлені в лікарнях, громадських місцях і в транспорті, то вони, за словами фізиків, будуть боротися не тільки з епідеміями грипу, але й туберкульозом та безліччю інших хвороб, що поширюються повітряно-крапельним шляхом, що окупить витрати на їхню установку і виробництво.