• You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • Китайські трейдери відмовилися купувати генетично модифіковано кукурудзу з США і вирішили купувати органічну в Україні

Китайські трейдери відмовилися купувати генетично модифіковано кукурудзу з США і вирішили купувати органічну в Україні

Чимало великих покупців з Китаю скасували закупки кукурудзи зі Сполучених Штатів і звернулись до конкурента США – України, після того, які Пекін посилив вимоги до переробки генетично модифікованих культур.

Фото: AgroDay

Про це повідомляє Голос Америки, посилаючись на інформацію від трьох бізнесменів та аналітика.

Будь-яка тривала зміна в настроях одного з найбільших імпортерів кукурудзи примусить непокоїтись американських фермерів, які готуються збирати великий врожай цього року і може призвести до зростання напруги в торговельних відносинах між Китаєм та США.

Китай минулого року збільшив закупівлі американської кукурудзи, яка, здебільшого, є генетично модифікованою, що сприяло зростанню внутрішніх цін.

Але цього року джерела вказують, що отримувати дозволи на обробку генетично модифікованої кукурудзи в Китаї стало все складніше. Це спонукало компанії звернутись до закупівель не модифікованої кукурудзи в Україні.

"Цього року торговці більше схильні купувати кукурудзу в Україні, так як вона не ГМО і не вимагає дозволу на переробку", - сказав Черрі Жанг, аналітик Shanghai JC Intelligence.

"Навіть деякі з тих, хто замовив американську кукурудзу скасували замовлення і переключились на Україну", - зауважив він.

Минулого року Україна поставила дві третини китайського імпорту, який, загалом, склав 2,38 млн тонн, а Сполучені Штати поставили чверть обсягів імпорту кукурудзи.

Ціни на експорт з України підскочили через зростання попиту, повідомив один з торговців, і вийшли на найвищий рівень з липня 2016 року, склавши 180 доларів за тонну.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • Китайські трейдери відмовилися купувати генетично модифіковано кукурудзу з США і вирішили купувати органічну в Україні