Мартін Шульц відмовився від посади глави МЗС у майбутньому уряді ФРН

Лідер німецьких соціал-демократів Мартін Шульц заявив про свою відмову очолити міністерство закордонних справ у майбутньому уряді ФРН. Він зазначив, що повинен поставити інтереси партії вище особистих

Лідер СДПН Мартін Шульц. Фото: Reuters

Лідер Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Мартін Шульц (Martin Schulz) вирішив не очолювати мінстерство закордонних справ у майбутньому уряді ФРН, — повідомляє DW

У п'ятницю, 9 лютого, керівник німецьких соціал-демократів оприлюднив відповідну заяву. За його словами, через дискусії в СДПН щодо його особи та можливого призначення він вбачає загрозу для успіху голосування членів партії за коаліційну угоду.

"Ми всі займаємося політикою для людей у цій країні. Це означає також, що мої особисті амбіції повинні стояти після інтересів партії", - наголосив у заяві Шульц, цитує агентство AFP. "Тому я оголошую свою відмову від участі в новому уряді", - додав політик. Водночас Шульц висловив сподівання, що цей крок завершить дебати всередині самої СДПН щодо розподілу посад.

Досягнута кілька днів тому домовленість про створення нової "великої коаліції" закріплює за СДПН посаду керівника МЗС ФРН. Мартін Шульц висловив бажання очолити міністерство та залишити посаду керівника політичної сили. Утім, такий крок викликав різку критику з боку багатьох однопартійців, у тому числі нинішнього міністра закордонних справ ФРН Зіґмара Ґабріеля (Sigmar Gabriel), котрий не приховував бажання залишитися на чолі міністерства. 

Члени СДПН повинні схвалити коаліційну угоду під час голосування, результати якого оголосять 4 березня.