Передплатити Підтримати

Кнесет Ізраїлю може визнати Голодомор в Україні геноцидом. Росія обурилася

Депутат ізраїльського парламенту Акрам Хасон вніс на розгляд ізраїльського парламенту законопроект, де Голодомор 1932-33 років названо актом геноциду

Член Кнесету (парламенту) Ізраїлю Акрам Хасон пропонує колегам визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні актом геноциду. Його законопроект, що оголошує 6 грудня офіційним днем пам'яті жертв Голодомору. А сам Голодомор політик називає актом геноциду, повідомляє DW.

У поясненнях до законопроекту наголошується, що Голодомор був спланований "радянською владою, щоб завдати удару по українській нації та українській національній ідентичності".

Ще у вересні 2016 року група українських громадських діячів передала групі депутатів Кнесету, що перебувала тоді в Україні, звернення з проханням визнати Голодомор актом геноциду.

Як пояснили соратники Хасона у розмові з журналістами ізраїльського російськомовного видання NEWSru.co.il, до цього кроку політика підштовхнув візит до України у складі делегації Кнесету в грудні 2017 року. За їхніми словами, під час поїздки депутат Хасон відвідав музей Голодомору, де був глибоко вражений побаченим. Саме це "спонукало його ініціювати цей закон", зазначили представники оточення ізраїльського депутата.

Тим часом намір політика вже встигли розкритикувати російські дипломати. Коментар посольства РФ у Ізраїлі на запит ізраїльських журналістів містить осуд ініціативи. Російські дипломати зокрема вважають, що "твердження, що ці сумні події стали результатом навмисної політики знищення української нації, суперечать історичним фактам". Крім того, такі спроби, на думку дипломатичних представників РФ, "є цинічним використанням пам'яті мільйонів жертв у політичних цілях".