Передплатити Підтримати

Гройсман пообіцяв до ₴2 тис. допомоги фермерам і селянам

Також в уряді планують допомогти садівникам і виробникам сільгосптехніки.

Українським фермерам та селянам виплатять компенсації за утримання корів – задля підвищення надоїв молока. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду, передає «Економічна правда».

«Ми запланували підтримку молочного стада. Всім юрособам-виробникам ми компенсуємо близько 1,5 тис. грн за дійну корову на рік, щоб збільшували надій молока», – зазначив прем'єр.

Індивідуальним домогосподарствам виплатять по 2,5 тис. грн за кожну голову молодої корови, яка утримується не менше 12 місяців.

Гройсман також пообіцяв 70% державної компенсації за український посадковий матеріал у садівництві.

«Ми будемо підтримувати цього року садівництво та ягідництво в країні. Сьогоднішнім рішенням ми передбачаємо, що 70% вартості посадкового матеріалу буде компенсовано державою. Єдине питання – щоб цей посадковий матеріал був вироблений в Україні. Якщо хочеш створити сад, будь ласка, закуповуй саджанці українські, висаджуй їх, і ми компенсуємо 70% цього посадкового матеріалу», – пояснив Гройсман.

Ще 1 млрд грн направлять на підтримку виробництва вітчизняної сільгосптехніки. Крім того, Кабмін має схвалити механізм відтермінування сплати ПДВ на нове обладнання для модернізації підприємств, яке ввозиться до України.

«Сьогодні ми запустимо механізм розстрочення ПДВ на нове обладнання, яке буде ввезено в Україну», – сказав Гройсман.

Відтермінування зі сплати ПДВ надаватиметься на 24 місяці. «Це означатиме, що воно буде коштувати одразу на 20% дешевше для підприємств, ніж це було досі. Це дозволить модернізувати українське виробництво, створити нові робочі місця, створити якісний український продукт і бути конкурентними на міжнародних ринках», - зазначив прем'єр.