Передплатити Підтримати

Мін'юст відкрив вільний доступ до реєстру неплатників аліментів

Серед боржників є депутати, колишні міністри та представники органів центральної виконавчої влади.

Міністерство юстиції відкрило Єдиний реєстр злісних неплатників аліментів, у якому вже понад 75 тис. електронних записів щодо боржників. Про це у понеділок, 5 лютого, заявив міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє «Укрінформ».

«Саме зараз хочу, щоб ви були свідками публічного запуску реєстру боржників, які фактично понад три місяці мають борг по сплаті аліментів. У цьому реєстрі вже понад 75 тис. електронних записів по таких боржниках», – розповів міністр.

Він також зазначив, що серед боржників є депутати, колишні міністри, представники органів центральної виконавчої влади, місцевої влади, силових структур тощо.

«Привернення уваги до цього реєстру з боку журналістів буде серйозним превентивним заходом для того, щоб вони (боржники - ред.) пішли і заплатили борг перед своїми дітьми. Я дуже на це розраховую», – заявив він.

Міністр зауважив, що в реєстрі враховується вимога захисту персональних даних, тому інформація в ньому є публічною лише частково. Наприклад, в реєстрі не вказується домашня адреса боржника.

«Ми дуже прискіпливо ставимося до захисту персональних даних, і тому, коли робилися відповідні законодавчі ініціативи саме на рівні закону були прописані норми, які передбачають , що є реєстр виконавчих проваджень, а він є частково публічним для того, щоб можна було побачити боржників, які не виконують свої обов'язки по рішенням судів. І окремо ми вказали інформацію про боржників, які не сплачують аліменти», – пояснив Петренко.

За його словами, у реєстрі вказується повне прізвище, ім'я, по-батькові, і дата народження боржника для того, щоб особу можна було ідентифікувати. Водночас не вказується домашня адреса, «щоб не було маніпуляцій».

Крім того, Петренко наголосив, що повноцінно Єдиний реєстр боржників почне працювати з 6 лютого 2018 року.

До слова, 4 січня президент Петро Порошенко підписав закон про посилення покарання за несплату аліментів.