Передплатити Підтримати

За брудні салони автобусів  — 1700 гривень штрафу

Виконком ЛМР ухвалив новий договір для перевізників, у якому передбачені штрафи за порушення

Виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив договір  “Про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування”. У документі нарешті передбачили штрафи для власників маршрутів — за невипуск на лінію певної кількість автобусів, за зрив графіку, за брудні салони маршруток тощо.  

Як розповів в.о. начальника управління транспорту Львівської міської ради  Олег Партика, у старому договорі з перевізниками не було штрафів, тому вони на кожному кроці щось порушували. Мерія не могла їх за це покарати, бо не було юридичних важелів. Єдине — чиновники Ратуші могли зробити зауваження (як правило, на перевізників це не діяло. - Авт.). “Тепер передбачено штрафні санкції за невипуск автобусів на маршрут і порушення регулярності виходу, - каже Олег Партика. - За це  200 неоподаткованих мінімумів штрафу (3 тисячі 400 гривень). За інші порушення, зокрема, незабезпечення автобусів відповідним освітленням, неналежний санітарний стан – штраф у 100 неоподаткованих мінімумів, тобто 1700 гривень”. 

Якщо ж водії  хамитимуть пасажирам, каже Олег Партика, необхідно звертатися в управління Укртрансбезпеки у Львівській області.  Ця структура  має право провести перевірку перевізника, скласти протокол і на підприємство, і на водія.

“У договорі також передбачено інвестиційні зобов’язання перевізників щодо оновлення рухомого складу –  капітальний ремонт автобусів, придбання “беушних” (у хорошому технічному стані), купівля нових автобусів,  - наголосив головний транспортник Львова. - Вимога — щоб автобуси мали низьку підлогу. Щороку перевізники мають оновлювати свій рухомий склад щонайменше на 10%”.