Передплатити Підтримати

«Муніципальна варта» охоронятиме львівські школи

Охорона для однієї школи на рік коштуватиме ₴110 тис., цілодобова – ₴330 тис.

У грудні 2017 на сесії Львівської міської ради було прийнято ухвалу «Про затвердження Програми забезпечення охорони громадського порядку та безпеки комунальних об’єктів Львівської міської ради на 2018 рік». Згідно з нею, працівники ЛКП «Муніципальна варта» будуть охороняти 19 комунальних об’єктів та навчальних закладів міста Львова. Перелік шкіл і садочків, де забезпечуватимуть охорону працівники «Муніципальної варти», буде складати робоча група, після чого цей перелік будуть постійно доповнювати.

Однак, за словами начальника управління охорони міста Юрія Діля, у них є карта, де зазначені найнебезпечніші райони.

«То є Левандівка, то є Сихівський район, то є Замарстиніська, район вул. Б. Хмельницького. До нас недавно звернулася школа на вул. Замарстинівській з величезним проханням забезпечити охорону громадського порядку не тільки вдень, але й вечорами, щоб відправляти туди патрульні групи», – пояснив Юрій Діль.

Охорона для однієї школи на рік коштуватиме 110 тис. грн, а цілодобова – 330 тис. грн на рік.

«Функціями працівників ЛКП буде охорона громадського порядку. Батьківський комітет і дирекція школи самостійно вирішуватимуть, чи вони хочуть, аби інші люди заходили на територію школи. Адже є школи, які мають заборону доступу чужих осіб і виходу дітей зі школи. Кожна школа в індивідуальному порядку вирішуватиме, як здійснюватиметься охорона», – зазначив начальник управління безпеки міста Юрій Діль.

Як повідомила під час брифінгу начальниця управління освіти Зоряна Довганик, станом на сьогодні у 48 навчальних закладах міста вже є системи відеонагляду та сигналізації. Зараз у них вже немає нічних сторожів. Тепер планують облаштувати камерами ще сім навчальних закладів. Така послуга міському бюджетові обходиться в 10 тис. грн на місяць. Адже, за словами Зоряни Довганик, щороку у Львові обкрадають приблизно 15-17 шкіл.

«Муніципальна варта» почне охороняти школи, як тільки таке рішення прийме виконком ЛМР.