Кількість хворих на кір та ГРВІ на Львівщині зростає

За останню добу в області на кір захворіло 12 осіб, кількість хворих на грип за останній тиждень також зросла.

Станом на 31 січня на кір захворіло 266 осіб, із них 202 – діти. За останню добу зареєстровано 12 випадків захворювання, із них 10 серед дітей. Із початку року в заклади охорони здоров’я госпіталізували 144 осіб, із них 104 дітей. Найбільше – 173 випадки – зареєстровано у м. Львові. Серед них 133 дітей. Такі дані оприлюднили в прес-службі ЛОДА.

Як розповіла в прямому ефірі ZAXID.NET LIVE епідеміолог Наталія Тімко, дієвим профілактичним засобом є щеплення. Адже на кір хворіють люди незалежно від віку, які ще не хворіли (оскільки хвороба залишає довічний імунітет), і які не мають двох доз якісно проведеної вакцинації. Щепити можна як дітей, так і дорослих. Медичні заклади Львівщини в достатній кількості забезпечені вакциною для профілактики кору.

Також, як повідомили в прес-службі ЛОДА, в області також зростає кількість хворих на грип. У період із 22 до 28 січня на грип та гострі респіраторні інфекції в області захворіло 9529 осіб. Це на 670 випадків більше, ніж у попередній тиждень. Упродовж останнього тижня січня з діагнозом ГРІ в інфекційні стаціонари області було госпіталізовано 163 особи.

Інтенсивний показник захворюваності становить 378,2 при епідемічному порозі 526. Проте перевищення епідемічних порогів у вікових групах не зареєстровано.

Станом на 26 січня у Львівській області щеплення проти грипу від 15 жовтня отримали 3870 осіб, у тому числі 3418 осіб – із групи ризику.

Нагадаємо, через епідемію грипу всі школи Вінниці на тиждень закрили на карантин, також карантин запровадили у школах і дитсадках двох районів Закарпаття.