У 2017 році релігійні організації наростили споживання газу на 12%

Релігійні організації наростили у 2017 році споживання газу на 12%.

Про це свідчать дані звіту НАК «Нафтогаз-України».

Як зазначається, релігійні організації, які отримують газ за пільговою ціною в рамках спеціальних зобов'язань, у 2017 році наростили його споживання на на 2 млн м3 - до 19 млн м3, що на 12% більше ніж у 2016 році. Ця цифра враховує як пряме споживання, так і споживання газу теплокомуненерго (ТКЕ) для потреб теплопостачання та гарячого водопостачання релігійних організацій.
Решта споживачів України у 2017 році скоротили споживання газу. За статистикою споживання газу населенням знизилося на 6%, ТКЕ для потреб населення - на 19%, промисловість - на 6%. Деякі бюджетні установи зберегли його на тому самому рівні.

Загалом у 2017 році використання природного газу в Україні скоротилось на 1,3 млрд м3.

До слова, у червні 2017 році уряд затвердив ціну на газ для релігійних організацій. У 13-му пункті «Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу...» зазначено, що НАК «Нафтогаз України» з 1 квітня 2017 року здійснює постачання природного газу для релігійних організацій та ТЕК, що надають послуги з опалення та постачання гарячої води релігійним організаціям за ціною, що становить 4942 грн за 1000 м3 (без урахування ПДВ, тарифів на транспортування та розподіл природного газу).

У квітні 2016 року Голова УГКЦ Блаженніший Святослав виступив проти пільгових цін на споживання газу для релігійних організацій. Він заявив, що усі споживачі: чи то населення, чи комунальні підприємства, чи релігійні організації мають платити справедливу ціну за газ.