Передплатити Підтримати
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • На компенсацію пільгового перевезення пенсіонерів з міського бюджету Львова в рік потрібно 338 млн. грн

На компенсацію пільгового перевезення пенсіонерів з міського бюджету Львова в рік потрібно 338 млн. грн

Як повідомив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак, на компенсацію пільгового проїзду пенсіонерів за віком з міського бюджету в рік потрібно виділити 338 млн. грн.

«У мене є статистика загальної кількості пільговиків у Львові, яку надало управління соціального захисту. Станом на жовтень 2017 року це 140 тис. 91 особа, з них 92 тис. 784 особи-пенсіонери за віком. Якщо припустити, що один пенсіонер робить в день лише одну поїздку, туди і назад, – це становить 10 грн. То в рік це буде 338 млн. грн. А це майже третя частина бюджету розвитку. 338 млн. грн – це 400 відремонтованих ліфтів, це відремонтованих приблизно 5 таких вулиць, як Замарстинівська, це десятки нових автобусів і тролейбусів. То як діяти? Нічого не будувати і не ремонтувати, а віддавати ці кошти за компенсацію пільгового проїзду? Адже мешканці, які платять податки, мають право їздити нормальною дорогою, щоб в будинку працювали ліфти, були відремонтовані дахи, медичне обладнання і ін. Тобто ці 338 млн. грн з чогось треба взяти.

Якщо порахувати необхідні кошти на компенсацію проїзду усіх категорії пільговиків, то цифра ще більша – то це 511 млн. грн в рік.

Я підтримую, що людині, яка все життя платить в державний пенсійний фонд, держава має забезпечити достатні кошти на харчування, ліки, на основні потреби і в тому числі на проїзд. А людина сама буде розподіляти свої кошти. Тому, це державна проблема, яку негайно потрібно вирішувати. І у всіх містах має діяти один принцип.

Все, що може робити місто зараз, це продовжувати возити пенсіонерів безкоштовно на комунальних маршрутах. Та маємо розуміти, що 338 млн. грн - це ті збитки, які потрібно буде з міського бюджету компенсувати», - розповів Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • На компенсацію пільгового перевезення пенсіонерів з міського бюджету Львова в рік потрібно 338 млн. грн