Китай має намір створити Полярний Шовковий шлях

Він має стати частиною більш широкої китайської програми «Економічного поясу Шовкового шляху».

Китай представив план створення Полярного Шовкового шляху в Арктиці. Про це повідомляє видання Independent.

«Китай сподівається співпрацювати з усіма країнами для побудови «Полярного Шовкового шляху» через розвиток корабельних маршрутів в Арктиці», - йдеться у заяві інформаційного бюро Державної ради КНР.

Вважається, що «Полярний Шовковий шлях» буде частиною більш широкої китайської програми «Пояс і шлях» (Економічний пояс Шовкового шляху і Морський Шовковий шлях 21-го століття). Незважаючи на те, що Китай не входить до Арктичної ради, оскільки не має територій в Арктиці, країна набула статусу держави-спостерігача у 2013 році.

Серед китайських вантажних суден першим Північний морський шлях (Північно-Східний прохід) у 2013 році освоїв корабель Yong Sheng, що належить компанії Cosco Shipping. Влітку 2017 року цим маршрутом пройшли ще шість китайських судів. У вересні китайське дослідницьке судно Xue Long вперше здійснило рейс Північно-Західним проходом уздовж північного узбережжя Канади, скоротивши час у дорозі з Нью-Йорка в Шанхай на сім діб у порівнянні з маршрутом через Панамський канал.

«Природні умови Арктики і їх зміни безпосередньо впливають на кліматичну систему і екологічне середовище Китаю, на економічні інтереси Китаю в сфері рибальства, сільського та лісового господарства та інтереси на морі», - цитує Білу книгу (офіційний документ) Арктичної ради агентство «Сіньхуа».

Згідно з нею, Китай користується свободою або правами на наукові дослідження, судноплавство, проліт, рибальство, прокладку підводних кабелів і трубопроводів, розвідку і видобуток природних ресурсів у відкритому морі, міжнародних районах морського дна і інших спеціальних морських акваторіях і районах Північного Льодовитого океану відповідно з рядом міжнародних договорів і міжнародними правами, включаючи Конвенцію ООН з морського права.