Передплатити Підтримати

Зі США отримають протитанкові ракетні комплекси Javelin

ЗСУ вже працюють над всіма заходами, необхідними для прийняття на озброєння американських протитанкових ракетних комплексів Javelin.

Про це заявив очільник Генерального штабу - головнокомандувач ЗСУ генерал армії Віктор Муженко у Брюсселі,  повідомляє "Укрінформ".

"Позиція одна: йдеться про Javelin. Є відповідна процедура їхнього отримання. Вона не така швидка, як нам би хотілося. Для цього ще необхідна робота відповідних експертів у питаннях обстеження готовності України приймати таку зброю", - наголосив він.

За словами Муженка, у цій справі йдеться і про питання безпеки та умов зберігання такої зброї, а також оформлення процесу її передачі. Він додав, що підготовка до застосування та експлуатації такої зброї вже проводиться українською армією. 

Зазначимо, 16 січня посол США в Україні Марі Йованович заявила, що оборонна допомога від американського уряду буде надана Києву безкоштовно. При цьому вона не відповіла, яку саме зброю буде надано Україні окрім протитанкових ракетних комплексів Javelin і коли це станеться.