Порошенко підписав закон про встановлення споживачам газових лічильників

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до закону "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо встановлення лічильників споживачам природного газу.

Про це повідомляє прес-служба президента Україна.

Закон удосконалює принципи комерційного обліку природного газу, врегульовує окремі питаня встановлення відповідних приладів, зокрема в багатоквартирних будинках. Він має покращити захист прав споживачів природного газу.
Згідно з документом, газорозподільчі компанії зможуть встановлювати загальнобудинкові лічильники природного газу тільки за згоди співвласників багатоквартирного будинку.

Закон також забороняє газовикам припиняти газопостачання в багатоквартирний будинок у разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника. Газорозподільчі компанії зобов'язані забезпечити установку саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових.

Закон також передбачає можливість самостійного встановлення індивідуальних лічильників газу побутовими споживачами з наступною компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ. Порядок такої компенсації буде встановлювати Кабмін.

Відповідний законопроект №5722 Верховна Рада ухвалила 21 грудня 2017 року.