Світовий банк висунув вимоги щодо Антикорупційного суду
- 16.01.2018, 19:38
- 632
Світовий банк у листі попереджає про неприпустимість ухвалення закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій президентом.
Директор Світового банку, відповідальна за український напрямок, надіслала до Верховної ради та адміністрації президента листа, в якому попередила про неприпустимість ухвалення закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій президентом. Про це йдеться у листі Світового банку, копія якого є у розпорядженні "Європейської правди".
Зокрема, у Світовому банку попередили, що Україна має привести законопроект у відповідність до рекомендацій Венеціанської комісії, якщо зацікавлена отримати гарантії банку на суму $800 млн.
"Законопроект (про Антикорупційний суд, поданий від імені Порошенка) потребує перегляду норм, які перераховані нижче, щоби він відповідав рекомендаціям Венеціанської комісії та задовольняв вимоги Світового банку про надання гарантій на суму близько $800 млн на підтримку ключових реформ в Україні", - йдеться у повідомленні.
Більшість вимог Банку за своєю суттю співпадають із тими, що перераховані у листі МВФ. Однак у його листі за підписом регіонального директора Сату Кахонен головним адресатом є голова Верховної ради Андрії Парубій. Для розблокування фінансової підтримки з боку Світового банку Верховна рада має змінити підсудність АКС.
"Ми наполегливо рекомендуємо привести юрисдикцію АКС у відповідність до юрисдикції НАБУ і САП", — йдеться, зокрема, в листі.
Друга вимога Світового банку – зміна кваліфікаційних вимог до суддів АКС: "Законопроект встановлює широкі та нереалістичні вимоги для кандидатів, які бажають працювати суддями АКС... Це призведе до суттєвого зменшення конкурсу на ці посади". Передусім йдеться про нереальну вимогу щодо досвіду роботи одночасно в Україні та в міжнародних антикорупційних організаціях чи судових органах.
Третя вимога: громадській раді має бути надане право ветувати кандидатури недоброчесних претендентів на роботу суддями АКС, замість нині передбаченої для них дорадчої ролі.
"Їхня дорадча роль підірве довіру, яку міжнародні партнери могли б надати процесу відбору", — наголошують в листі.
Також наводиться блок претензій щодо тих положень президентського законопроекту, які можуть суттєво загальмувати початок роботи АКС.
Раніше у МВФ заявили, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції означатиме порушення Києвом своїх зобов’язань перед міжнародними партнерами.
Нагадаємо, що 22 грудня 2017 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект "Про Вищий антикорупційний суд", внесений президентом України Петром Порошенком. Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Антикорупційний суд в Україні необхідно створити терміново.
Джерело: Українська правда