У Польщі рекордно зросла кількість українців, які платять страхові внески

У Польщі більше 300 тисяч українців платять внески до фонду соціального страхування – це найвищий показник в історії.


Про це повідомляє TVN24.

У порівняні з попереднім роком кількість українців, які роблять страхові внески, зросла одразу на 78%. За підсумками третього кварталу 2017 року внески до системи соціального страхування зробили 307,8 тисяч українців, в аналогічний період 2016 року цей показник складав 172 тисячі осіб.

Як зазначається, додаткові кошти, які отримує система соціального страхування Польщі, допомагають у виконанні передвиборчих обіцянок правлячої партії «Право і справедливість» щодо зниження пенсійного віку. «Збільшення кількості українських громадян, застрахованих в установах соціального страхування, є наслідком зростаючого припливу робітників з цієї країни до Польщі, а також того, що українці поступово оселяються на польському ринку праці», - пояснив експерт Організації роботодавців Польщі Лукаш Козловський.

В той же час, як зазначається, більшість українців, які працюють в Польщі на законних підставах, не здійснюють внесків до установ соціального страхування.

До слова, Zaklad Ubiezpieczen Spolecznych (ZUS) - це управління соціального страхування Польщі. Це структура, яка збирає гроші на медичне і соціальне страхування, підконтрольне національному фонду здоров'я (Narodowy Fundusz Zdrowia, NFZ). У свою чергу саме NFZ на підставі ZUS надає вам медичні послуги.

Формально ZUS покриває 5 напрямків: пенсійне страхування, страхування для виплат по інвалідності, страхування для виплат у зв'язку з втратою годувальника, страхування на випадок хвороби або материнства, страхування від нещасних випадків.

ZUS в основному сплачує роботодавець: частина йде з зароблених заробітчанами грошей, частину з грошей роботодавця, але сам процес оплати проводить роботодавець раз на місяць до 15-го числа. Якщо у працівника з роботодавцем підписана umowa o pracę - то ZUS точно сплачується, якщо інші (zlecenie або o dzielo), то це залежить від роботодавця.