Православний священик висловився про святкування Різдва

Священнослужитель, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко вважає, що українці повинні наповнювати різдвяними смислами і 25 грудня, і 7 січня.

Про це він розповів в інтерв'ю "Апострофу".

"Дуже добре, що в Україні не протиставляють 25 грудня і 7 січня. Ми маємо два різдвяних дні й маємо наповнювати їх різдвяними сенсами", - говорить Коваленко.

Він зазначив, що 7 січня - традиційна для багатьох українців дата святкування Різдва.

"Якщо говорити про 25 грудня, то, наприклад, ми у Відкритому Православному Університеті сприйняли цей день як Open Christmas, день, коли ми відкриваємо світове Різдво, коли ми відкриваємо традиції інших народів, день, коли ми відкриті і гостинні для тих, хто в Україні святкує Різдво саме 25 грудня", - говорить священик, додаючи, що саме в цей день можна відвідати іншу країну і познайомитися з її традиціями святкування Різдва.

За словами Коваленка, 9 з 14 православних церков святкують Різдво 25 грудня. До того ж всі православні церкви насправді відзначають Різдво саме 25 грудня, але за різними календарями.

"І тому навіть коли нас роз’єднують календарі, навіть коли нас роз’єднують традиції, навіть коли ми роз’єднані в датах, ми маємо бути об’єднані у Христі. Бо і 25 грудня, і 7 січня — Різдво Христове, це свято, коли ми можемо говорити про нашу віру й можемо робити добрі справи", - резюмує священик.