У Львові зафіксували перший випадок грипу

До інфекційної лікарні з задишкою потрапила 36-річна львів’янка.


Наприкінці тижня до Львівської обласної інфекційної лікарні з високою температурою, сильним кашлем, задишкою потрапила 36-річна львів’янка. Після відповідних обстежень лікарі поставили діагноз: грип. Це перший випадок лабораторно підтвердженого вірусу грипу цього року на Львівщині.

Про це ZAXID.NET повідомила головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко. Який саме вірус грипу вклав пацієнтку на лікарняне ліжко, наразі невідомо.

За прогнозами вірусологів, цього епідемічного сезону в Україні циркулюватиме три штами вірусів грипу — «Гонконг», «Брісбен» та «Мічиган». Останній — найнебезпечніший, бо перші два в Україні вже були і у людей виробився імунітет. А ось вірус грипу «Мічиган» до нас завітав вперше і прогнозують, що саме він може спричинити епідемію. За масштабами вона може бути й не надто великою, але важкою, бо може викликати серйозні ускладнення, передусім, пневмонію.

Найкращий засіб захисту від грипу, як твердять медики, - вакцинація. Щеплення, як каже Наталія Тімко, можна робити впродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 14 днів. Вакцинація значно змешує ризик захворіти на грип, а також запобігає виникненню різноманітних ускладнень і смерті.