На кожного клишоногого — тисяча «квадратів» лісу

На Яворівщині відкрили унікальний притулок для ведмедів «Домажир».


Довгоочікуваний ведмежий притулок «Домажир» на Яворівщині нарешті відкрито! Унікальний рекреаційний центр для порятунку бурих ведмедів офіційно відкрили для відвідин усіх охочих у четвер, 12 жовтня. Притулок покликаний допомагати ведмедям, яких незаконно утримували у готелях, ресторанах, пересувних зоопарках та цирках. Цих тварин забирають звідти і поселяють у “Домажирі” - для реабілітації та відновлення.

«Створення цього унікального об’єкта почалось 13 червня 2014 року - із підписання Меморандуму між Міжнародним фондом «Чотири лапи» та Львівською облдержадміністрацією, - зазначив під час урочистого відкриття притулку директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник. - Сьогодні надзвичайно важливий день для природоохоронців Львівщини. Притулок, цей вкрай важливий природоохоронний об’єкт, стане важливим туристично-пізнавальним та навчальним центром нашого регіону».

За словами директора притулку Ігоря Николина, на території понад 20 гектарів створені максимально наближені до природних умови утримання тварин. Є місце для купання, барліг для відпочинку та спеціальні іграшки для розвитку клишоногих. Кожен ведмідь має власний вольєр площею щонайменше тисячу квадратних метрів. Зараз у притулку — шестеро ведмедів, а навесні «Домажир» зможе прийняти ще дванадцять тварин. Поміж вольєрами - спеціальні туристичні доріжки, тож всі охочі мають змогу поспостерігати за тим, як живуть бурі ведмеді у живій природі. Тут готові приймати організовані групи туристів. На знак співпраці, дружби і кооперації між Міжнародним фондом «Чотири лапи», Львівською ОДА та ведмежим притулком «Домажир» на території притулку  висадили саджанці дерев.