СБУ затримала агента спецслужб РФ, який цікавився інструкторами США у ЗСУ

У Києві працівники Служби безпеки України затримали агента спецслужб Російської Федерації, який намагався отримати таємну документацію у військовій сфері та завербувати представника Міністерства оборони.


Про це повідомили у прес-службі відомства у п'ятницю, 14 липня.

Як зазначається, перебуваючи у Києві за завданням російських спецслужб уродженець та мешканець Донецька мав намір отримати інформацію про особовий склад, забезпечення, дислокацію, озброєння та переміщення вздовж лінії розмежування військових частин та з’єднань ЗСУ та Нацгвардії.

Також його цікавило постачання до України військового озброєння і техніки країнами-членами НАТО, проведення українсько-американського навчання «СІ Бриз- 2017», установчі дані про офіцерів-інструкторів армії США, які здійснюють підготовку українських військовослужбовців.

Для цього шпигун встановив конфіденційні стосунки з колишнім офіцером ЗС України. Через нього він хотів за винагороду отримати таємні матеріали, що циркулюють в Генштабі ЗСУ та установчі дані на посадовців Міноборони, які мають доступ до інформації закритого характеру.

Джерело: Захід.нет