Які ягоди найбільше подорожчали?

Вишня подорожчала за перший тиждень липня на 20 %. На ринках її продають за 28-35 грн/кг.


Подешевшали - малина, смородина, чорниця та суниця, пише "Інфо-Шувар".

Подорожчання вишні пов'язане із значним перевищенням попиту над пропозицією. У закупівлі вишні зацікавлені переробники з України та Польщі. Обидві країні в цьому році зберуть досить поганий врожай вишні через весняні приморозки. Тому сьогодні українська вишня вже пропонується в середньому на 30% дорожче, ніж рік тому.

За той самий термін малина подешевшала майже на 10 % до 20-30 грн/кг, а за смородину продавці просять вже 15-28 грн/кг, тобто на 15% дешевше ніж тиждень тому. Фахівці пояснюють таке суттєве зниження ціни зростанням пропозиції цих ягід в порівнянні з минулим роком. Крім того, поки що переробники повністю сфокусовані на закупівлі вишні, заготівлю смородини та малини підприємства планують розпочати ближче до серпня.

Зниження ціни відбулось по чорниці, сьогодні її на оптових ринках пропонують по 50-68 грн/кг. За тиждень вона подешевшала майже на 20% до 60-68 грн/кг. Втім, експерти надалі не прогнозують суттєвого зниження ціни по чорниці, бо зараз в цій ягоді дуже зацікавлені переробники, а пропозиція її відносно невелика через весняне похолодання.

Зменшення ціни на цьому тижні було зафіксоване по суниці садовій, попри дуже малу пропозицію цієї ягоди на ринку, ціни на неї знижувались через досить млявий попит. Фахівці наголошують, що така ситуація є традиційною, бо пік споживання суниці припадає на кінець травня - першу половину червня. Сьогодні на гуртових ринках України суниця пропонується по 30-40 грн/кг. Це на 10-15 % дешевше, ніж на минулому тижні.

Джерело: Gazeta.ua