В АТО загинули 38 військових медиків, понад 200 було поранено

За час антитерористичної операції загинули 38 військових медиків, понад 200 отримали поранення.


Про це заявив президент України Петро Порошенко під час виступу напередодні День медика у шпиталі в Покровську Донецької області, передає Еспресо.TV.

"Хочу подякувати медикам, які самовіддано виконують свій професійний обов'язок в умовах військових дій. У зоні бойових дій і на передньому краї оборони безпосередню участь у наданні медичної допомоги взяли близько 3,5 тис. військових медиків. З них понад 200 були поранені, 248 військових медиків були нагороджені державними нагородами, 38 медиків, на жаль, не повернулися з поля бою", - сказав Порошенко.

Серед загиблих героїв Ігор Зінич - Герой України, 25-річний санітарний інструктор, молодший сержант.

"Уявіть собі, він мав право на ротацію, повинен був їхати додому, але вирішив не скористатися цим правом, відмовився. Тому що у нього була важлива роль - він рятував "кіборгів" у донецькому аеропорту. 40 побратимам Ігор врятував життя, а себе не зберіг. Царство тобі небесне, Ігоре, і вічна пам'ять. Ми схиляємо голову перед лікарями, фельдшерами, медичними працівниками, які загинули, виконуючи свій військовий обов'язок. Прошу хвилиною мовчання вшанувати їх пам'ять", - заявив глава української держави. За словами президента, з початку бойових дії медичну допомогу в установах Міноборони отримали більш як 10 тис. українських воїнів. 86 тис. учасників бойових дій ви забезпечили професійну діагностику і надали кваліфіковане лікування. 3700 офіцерів і солдатів пройшли медико-психологічну реабілітацію у санаторно-курортних установах Міноборони.

"Більшість з них виявили бажання після якісної допомоги, яку надали українські лікарі, повернутися до своїх частин і продовжити службу", - наголосив Порошенко.