В СБУ кажуть, що їм не доручали розслідувати справу Шеремета

Служба безпеки України готова надати будь-яке сприяння у розслідуванні вбивства Павла Шеремета та відкрита до діалогу із громадськістю.


Про це йдеться у заяві СБУ.

"Хочемо наголосити, що до СБУ процесуальне рішення про доручення слідчим органів безпеки здійснювати досудове розслідування вбивства Павла Шеремета не надходило. Також інформуємо, що підрозділи СБ України дійсно виконували доручення слідчих у рамках розслідування вбивства журналіста. Всі доручення  виконані належним чином і у встановлені терміни, про що було повідомлено слідство Національної поліції  України. Зокрема, з відповідним процесуальним оформленням, на виконання доручення слідчих, отримано чотири жорсткі носії інформації із записами камер зовнішнього спостереження, що розташовані на одному з будинків по вулиці Івана Франка у Києві. В оригінальному вигляді, без внесення жодних змін у конфігурацію і об’єм матеріалів вони передані слідчому", - йдеться в заяві.

В СБУ повідомили, що будь-які інші матеріальні носії інформації, на яких можуть зберігатися фактичні дані, що мають значення у справі, співробітники Служби безпеки України не вилучали.

"Інформуємо, що вчора відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, під час якого розглядалося питання: «Про хід розслідування вбивства 20 липня 2016 року у Києві журналіста Павла Шеремета». Під час засідання Служба безпеки України була єдиним правоохоронним органом, чиї представники звітували перед народними депутатами України та авторами фільму «Хто вбив Павла?». Вважаємо, що саме звітування перед профільними комітетами Ради і співпраця з авторами фільму, як ініціаторами нової версії розслідування, а не оголошення посадовими особами Міністерства внутрішніх справ України безпідставних і необґрунтованих заяв у ЗМІ, є єдиним прийнятним для керівників усіх правоохоронних органів форматом оприлюднення відомостей про хід розслідування", - наголосили в СБУ.

Джерело: espreso.tv