«Медовий місяць» для лелек

Бузько Артур у селі Шманьківці Чортківського району Тернопільщини – місцева знаменитість. Не лише тому, що вже вчетверте тут перезимував, не відлетівши у теплі краї, а й через свою віддану любов до лелечихи Аліси.


Птаха зі зраненим крилом на обійстя принесли діти сільського ветеринара Івана Підкови. Чоловік підлікував бузька, але сили здійматися в небо той таки не мав. Тож поселили білокрилого з курми. Наступного року господар змайстрував для лелеки гніздо на даху. А ще пізніше у ньому з’явилася… лелечиха Аліса. Як же звеселів Артур! Та тішився лише до кінця літа — птаха махнула крильми і відлетіла у вирій. Усю цю зиму бідолаха тужив. Навіть їсти відмовлявся. Понуро сидів на гнізді, виглядаючи Алісу, аж до сильних морозів. Тоді Іван Підкова вибрався на дах і таки зняв бідолаху. Не пропадати ж йому!

Іван Підкова з сім’єю і бузьком Артуром. Фото «Наш день»

А з приходом весни бузько став проситися надвір. Виглядав, де ж його кохана. А вона, хоч і повернулася з вирію, до Артура не поспішала. Прилетіла лише напередодні Великодня. І парочка в унісон заклекотіла на своєму гнізді. Господарі радіють, що в білокрилих зараз «медовий місяць». А там, сподіваються, і лелечата з’являться.