Росія прирівняла "паспорти "ДНР" і "ЛНР" до українських

  • 20.03.2017, 09:33
  • 1 215

Люди з "паспортами" так званих ЛНР і ДНР прирівняні до громадян України і кожні 90 днів зобов'язані залишати Росію.

Про це повідомляє РБК з посиланням на джерела у Держдумі та МВС, передає Еспресо.

Для громадян, які отримали паспорти "ДНР" і "ЛНР", діють ті ж міграційні правила, що і для громадян України. Вони можуть перебувати на території Росії, не маючи дозволу на проживання, не більше 90 днів поспіль, після чого повинні на 90 днів залишити країну.

В середині березня це питання обговорювалося на зустрічі представників думського комітету у справах СНД і представників правоохоронних органів.

"Ми з подивом дізналися, що жителі "ДНР" і "ЛНР" повинні кожні 90 днів виїжджати. Люди про це не знали", - скаржиться депутат Думи.

Інший співрозмовник нагадує про те, що в указі президента Володимира Путіна йдеться про жителів окремих районів Донецької та Луганської областей України, а отже, на них повинні поширюватися ті ж правила, що і на українців.

"Указ був підписаний, а підзаконні акти відомства не виробили ще", - додав він, нагадуючи, що і російські банки не одразу стали обслуговувати за паспортами невизнаних республік.

Заступник керівника управління з питань міграції ГУ МВС Володимир Іванов підтвердив, що Росія вважає володарів паспортів "ЛНР" і "ДНР" "все одно іноземцями, громадянами України".

На офіційний запит РБК про те, якими документами регулюється перебування власників паспортів "ДНР" і "ЛНР" в Росії, в МВС не відповіли.

За словами "військовослужбовця ДНР" Олександра Жучковського, на практиці при проходженні кордону власники паспортів "ДНР" і "ЛНР" не заповнюють міграційну карту.

Схожі новини