У Чехії бізнес вимагає від уряду спростити працевлаштування українців

Профспілки вважають, що представники бізнесу просто хочуть зекономити, отримавши дешеву робочу силу.


Роботодавці Чехії звернулися до уряду з проханням дозволити тимчасовий набір українських претендентів на роботу в зв’язку з браком робітників у країні, повідомила «Європейська правда» з посиланням на чеське видання Novinky.

Представники бізнесу заявляють, що урядовий проект про легальний прийом на роботу українців на практиці не працює. У минулому році квоти були вичерпані до червня, а оформлення робочої карти для одного заявника займає до шести місяців.

За даними чеського Союзу підприємців, компанії пропонують 140 тисяч вільних позицій для працівників. В рамках нинішнього так званого «режиму Україна» щорічно встановлюється квота на 3800 працівників.

«Ми закликаємо уряд республіки в терміновому порядку прийняти пропозицію щодо збільшення кадрового потенціалу Міністерств закордонних справ і внутрішніх справ для прискорення обробки більшої кількості запитів про трудові карти і допомогти компаніям забезпечити відсутні кадрові ресурси для забезпечення виробництва і послуг», — йдеться в заяві.

У той же час профспілки вважають, що представники бізнесу просто хочуть зекономити, отримавши дешеву робочу силу.

«Часто при пошуку професійних робітничих професій стикаєшся з заробітною платою близько 12 тисяч крон ($475). За ці гроші чеський громадянин насилу зможе прожити, і абсолютно зрозуміло, що навряд чи він погодиться на такі умови. Якщо через місяць місце не зайняте, то компанія може найняти іноземного працівника», — заявив голова Чесько-моравської конфедерації профспілок.