• You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • У Нафтогазі пояснили, як зміниться ціна на газ у разі виграшу в Стокгольмському арбітражі

У Нафтогазі пояснили, як зміниться ціна на газ у разі виграшу в Стокгольмському арбітражі

Україна зможе отримати компенсацію за переплату за першим контрактом.


У разі виграшу позовів у Стокгольмському арбітражному суді ціна на газ для населення і промисловості в Україні може знизитися. Про це заявив Глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Якщо ми зможемо в рамках справи купівлі-продажу газу довести нашу позицію, це буде означати зниження ціни для України, порівняно з тією, яка є. Це буде стосуватися всіх", - заявив Коболєв.

За його словами, в частині транзиту газу це також означатиме те, що Україна зможе отримати компенсацію за переплату за першим контрактом.

"І третє, ми зможемо завершити процес виділення з "Нафтогазу" незалежного оператора ГТС", - зазначив Коболєв.

Нагадаємо, рішення арбітражу за контрактом на закупівлю газу очікується до квітня, а за контрактом на транзит газу - до червня 2017 року.

Як повідомлялося, Газпром та Нафтогаз подали взаємні позови до Стокгольмського арбітражу. Суд відмовився об'єднати ці позови.

Загальні вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" в рамках позову станом на 31 липня 2016 року склали $28,3 млрд. З них за контрактом на поставку газу - $18,1 млрд, зокрема, $14,2 млрд стосуються питання цін на газ, закуплений Україною в період з 20 травня 2011 року по жовтень 2015 року. У свою чергу, вимоги по транзитному контракту склали $10,2 млрд.

Загальні зустрічні вимоги "Газпрому" до "Нафтогазу" становлять $38,7 млрд. Майже вся ця сума стосується контракту на поставку газу: $29,2 млрд - санкції за принципом "бери або плати" за 2012-2014 роки і третій квартал 2015 року; $2,2 млрд відносяться до питання спірної ціни на газ в четвертому кварталі 2013 року і другому - 2014 року. Вимоги російської компанії по транзитному контракту складають загалом $6 млн і стосуються 5 млн куб. м. балансуючого газу.

Джерело: РБК-Україна

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • У Нафтогазі пояснили, як зміниться ціна на газ у разі виграшу в Стокгольмському арбітражі