ЗМІ: "Пінчук звинувачує Коломойського у порушеннях контракту та вбивствах"

Віктор Пінчук звернувся до суду Лондона з позовом проти Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова щодо порушення контракту на суму 2 млрд британських фунтів в 2004 році і серії вбивств, яка передувала цьому.


Перше засідання у справі відбулося у Верховному суді Лондона 4 грудня, повідомляє кореспондент The Telegraph, передає Укрінформ.

"Ворогуючі українські олігархи почали те, що обіцяє бути одним з найбільш дорогих судових справ в історії англійського права щодо спірної ділової угоди, у зв'язку із звинуваченнями у вбивстві, хабарництві і політичних інтригах", - пише видання.

Повідомляється, що Верховний суд Лондона в п'ятницю заслухав звинувачення юристів Пінчука проти Коломойського щодо його причетності до низки вбивств і побиттів, пов'язаних з розглядом про порушення умов угоди про Криворізькому залізорудному комбінаті (КЗРК) в 2004 році, що передувала цьому.

Український свідок Пінчука адвокат Сергій Карпенко стверджує, що Коломойський погрожував йому на зустрічі в 2003 році, а через чотири дні його помічник був жорстоко побитий, а ще через місяць напали вже на самого Карпенка.

Адвокати звинувачення заявляють, що нападники пов'язані з Сергієм Нікітіним - особистим охоронцем Коломойського.

Водночас повідомляється, що Нікітін був знайдений мертвим у Дніпропетровську через кілька тижнів, 30 серпня 2003 року. Його вбивця також був знайдений мертвим пізніше.

Коломойський категорично заперечує свою причетність до протизаконної діяльності, пише The Telegraph

Адвокати Пінчука, за словами журналіста видання, також надали запис розмови, в якій український прокурор зізнається в тому, що йому обіцяли гроші від Коломойського в обмін на закриття розслідування про його ймовірну роль у сюжеті про вбивство.

Сторона звинувачення заявляє, що зазначені обставини мають стосунок до справи про КЗРК.

Очікується, що повноцінний судовий процес розпочнеться на початку січня.

Як повідомляє видання, самі лише судові витрати в цій справі, ймовірно, становитимуть понад 50 млн фунтів.