Передплатити Підтримати

Вигадала вагітність, щоб не вигнали з роботи?

А потім звинуватила лікарів у крадіжці немовляти

Марія Сергіюк переконує, що народила дівчинку, а немовля вкрали. Фото автора

Шокуюча історія сколихнула село Підлозці Млинівського району Рівненщини. Марія Сергіюк повернулася з пологового, куди їхала народжувати донечку, без дитинки. Вона звинуватила медиків у… крадіжці її немовляти! Село горою стало за жінку, яка кілька літ тому при народженні втратила дівчинку. Жаліли Марію, що їй знову доводиться пережити нове потрясіння. Та невдовзі відкрилася страшна правда!

Марія вже мала з одним чоловіком сина. Та пізніше зійшлася з іншим. Роки минали, однак більше Господь діток жінці не посилав. Між парою почалися непорозуміння – і звістка про вагітність Марії стала ліками для сім’ї.

Коли настав час народжувати, жінка поїхала у райцентр. Та звідти немовля привезла… мертве – у картонній коробочці, замотаній скотчем. Плакала, що народила дівчинку, однак та, проживши лише день, померла. Відкривати картонну «труну» не стали, адже Марія запевнила, що так наполягали у  лікарні. Не надала у сільраду й жодних документів, які б свідчили про народження маляти та причину смерті.  Тоді все село шкодувало згорьоване подружжя. Та ніхто – ні місцева влада, ні рідні – навіть не намагалися з’ясувати подробиці трагічного випадку.

 Минуло два роки. У Марії склалася непроста ситуація на роботі (працювала у наркодиспансері). Кажуть, йшлося про звільнення її з посади. І ось жінка повідомляє, що знову вагітна. Факт вагітності підтвердив місцевий сімейний лікар. Він вказав і термін – 30 тижнів. Й відправив жінку в район, аби там стала на облік.

Повідомила, що мусить лягати на збереження, бо важко виношує крихітку.  Люди у селі тішилися: нарешті Марія стане мамою! Застерігали її від важкої роботи, щоб не нашкодила маляті, яке носить в утробі. Раділи звістці, що «узі» показало дівчинку.  На роботі попросили пред’явити довідку з жіночої консультації, аби оформити Марії декретну відпустку,  але жінка паперів не приносила, постійно мала на то причини.

Настав час знову збиратися у пологовий. Жінка накупила крихітці  одягу, придбала ванночку для купелі, інші необхідні речі. У Млинів на пологи, як і попереднього разу, поїхала сама.  Після повернення односельчанки, у якої нібито вкрали дитину в лікарні, люди зчинили скандал. Як зомбовані повторювали, що Марія народила 27 грудня доньку вагою 3200 грамів і зростом 48 сантиметрів, що лежала у палаті №4… Хоча ніхто породіллю не провідував й не бачив її дитинку!

 Як з'ясувалося вагітність жінки виявилася… вдаваною!

Остаточну крапку мають поставити результати судово-медичної експертизи. Але на цьому наполягає головний лікар Млинівської районної лікарні Віктор Ковальов.

– У нас Марія Сергіюк не народжувала ні нещодавно, ні у 2015-му. Після того, як почався скандал, ми підняли усі записи. Востаннє немовля в пологовому померло у 2011-му. Це була інша породілля. Приховати смерть новонародженого неможливо, розповідає лікар. -  Ця жінка приходила на прийом до нашого гінеколога зі скеруванням від сімейного лікаря для постановки на облік. У ньому було написано, що орієнтовний термін вагітності – 30 тижнів. Гінеколог, яка пацієнтку оглядала, була недосвідчена і написала «вагітність 31-32 тижні». Хоча  поставила знак запитання і відправила жінку на УЗД-обстеження. «Узі» та не проходила в нашій лікарні, а поїхала до Луцька. Там, згідно з висновком ультразвукової діагностики, було підтвержено: «Вагітності не виявлено». А наша лікар замість того, щоб зробити запис «вагітність не підтвердилася», свій попередній запис замалювала коректором.

На «підробку» медичної картки і стала посилатися згодом Марія Сергіюк. Знаючи, що не вагітна, вона всім у селі сказала, що лягає в гінекологію на збереження, сама ж попросилася в лікарню, скаржачись на болі внизу живота. Коли всім розповіла, що їде народжувати, лягла у… неврологію! Звідти її виписали після лікування “черепно-мозкової травми і струс головного мозку”. Всі записи є у журналі реєстрації. Звістку про вагітність та крадіжку дитини медикам «принесли» журналісти, до яких звернулася Марія.

Зрозуміло, лікарі  обурені й називають те, що діється, аферою. Чекають висновку столичних експертів. Кажуть, тільки результати будуть на руках – справа піде в суд. 

Хоча шанс виправдати Марію таки є. Адже існує таке поняття, як уявна вагітність. Це патологічний стан, коли жінка у реальності не чекає дитину, але при цьому почувається при надії. Вона  відчуває нудоту, зміни смаку, збільшується її живіт, припиняється менструація, набухають молочні залози, з сосків може виділятися молозиво. Причинами появи псевдовагітності називають, як правило, психологічні порушення.  

Рівненська область