Звинувачений у хабарництві Гужва втік до Австрії і записався у політрепресовані

Проросійського журналіста опікають колишні нардепи Партії регіонів.

Від суду в Україні Гужва втік до нейтральної Австрії.

З Києва до Відня перебрався одіозний редактор інтернет-видання “Страна” Ігор Гужва. Просить в австрійської влади політичного притулку, бо в Україні, мовляв, на нього безсердечно тиснуть чиновники і правоохоронні органи, а ще – отримує фізичні погрози, зазнав нападу. Про це журналіст з проросійськими поглядами окремо поскаржився президенту Петру Порошенку.

В австрійську столицю Гужва дременув, як тільки у нього 6 січня закінчився призначений судом термін запобіжного заходу (домашній арешт), а прокурори ГПУ не встигли подати клопотання про продовження санкцій. Найімовірніше, Гужва і далі залишався б “невиїзним”, адже злочин, в якому його звинувачували, вкрай серйозний – вимагання і отримання хабара. У червні минулого року Ігоря Гужву зі спільником затримала поліція при отриманні 10 тисяч доларів за те, що на сайті “Страна” не буде розміщено компромат на народного депутата з фракції Радикальної партії Дмитра Лінька. За версією слідства, таку розцінку за свої послуги шантажем встановив сам Гужва...

Останній каже про провокацію. У суді Гужву захищає екс-міністр юстиції в уряді Азарова Олена Лукаш. Виїхати в Австрію допоміг йому колишній керівник юридичного управління Адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов, який після Євромайдану втік до Росії. Портнов, за його словами, зібрав пакет документів, “які доводять політично мотивоване правосуддя” щодо Гужви, відтак австрійська влада негайно видала останньому довідку про легальне перебування за кордоном. Очікується, що остаточне рішення у Відні ухвалять упродовж року. Сайтом “Страна” “політемігрант” збирається керувати дистанційно.

Гужва довгий час жив і працював у Москві, зокрема у Фонді кремлівського політолога Гліба Павловського. В Україні очолювані ним видання відзначалися симпатією до Росії і Партії регіонів, критикою колишньої опозиції. У 2015 році Ігоря Гужву звинувачували у несплаті податків майже на 18 млн. грн., але йому вдалося уникнути кримінальної відповідальності.