Передплатити Підтримати

«Сепаратизмом пре від цієї книжечки!»

В одіозній брошурі Україна зображена по лікті у крові.

Автор зображення – дизайнер із Севастополя Світлана Возіян. Можна тільки припустити, яка «вата» в голові у такого дизайнера...

В Україні – ідеологічний скандал. Спричинила його брошура «Вони боронили Україну. Герої АТО Знам’янщини». Видали це «диво» на Кіровоградщині, у райцентрі Знам’янка, коштом міського бюджету.

На перший погляд, тоненька книжечка нібито покликана вшанувати подвиг героїв АТО. На її сторінках не бракує патріотичних закликів, патетичних текстів, зокрема і міського голови Сергія Філіпенка. Несмак, але з цим можна змиритися. Далі йде мартиролог загиблих бійців із Знам’янщини – інформація та коротенькі замітки про поховання цих бійців. У текстах “ненав’язливо” згадується, що на траурних дійствах був присутній все той же міський голова Знам’янки. Не бракує депресивних фото заплаканих родичів та сумнівної якості віршів місцевої поетеси. Але “вишенькою на торті” стало одіозне зображення дівчини модельної зовнішності, загорнутої у синьо-жовтий прапор із синьо-жовтим вінком на голові. У цієї “кобіти”... руки в крові, кров скрапує на прапор, під ногами – поминальні свічечки...

Хто така? Невже це Україна? Тоді чому руки у крові? Чия кров? “Донецьких дітей”? Щось не те із символікою та ідеологічною орієнтацією у знам’янських чиновників... Зображення дивної закривавленої жінки викликало обурення місцевих волонтерів та бійців АТО. Депутат Знам’янської міської ради Наталя Тишкевич повідомила, що 19 січня група учасників АТО, які приїхали з фронту додому у відпустку, прийшли на засідання Знам’янської міської ради. Вони висловили критику міському голові щодо незадовільного вирішення різних проблем у місті, зокрема, й обурення одіозною брошурою. Боєць АТО Юрій Руденко обурюється: “Зображено начебто жінку-матір, але руки у неї в крові, очі в крові, волосся в крові. Прапором замотана. Це що, виходить, ми своїми руками знищуємо країну?”.

Це вже не перший такий виступ військових, адже збірку видали ще торік навесні – накладом півсотні екземплярів, для патріотичного виховання школярів та студентів. Відтоді бійці марно вимагають її вилучення і знищення усього накладу. Натомість робити це у мерії не збираються, а пропонують атовцям... спільно укласти вже не збірку, а повноцінну книгу і до підбору матеріалу підійти ретельніше. Але атовці стоять на своєму: звільнити відповідальних за укладання скандального видання. Заяву з цього приводу збираються надіслати в Адміністрацію президента.

Наталя Тишкевич повідомила, що бійці на сесії заявили міському голові Знам’янки Сергію Філіпенку: «Сергію Івановичу, ви видаєте книжки, які соромно взяти в руки. Соромно перед загиблими, перед їхніми сім’ями». Коли ж хлопці залишали приміщення виконкому, їх запросила у кабінет чиновниця міськради і почала дорікати за критику. Як виявилося, бійці натрапили саме на “автора” брошури, начальника відділу організаційно-кадрової роботи Знам’янської міськради Олену Зайченко. Вона, її син (також працює у міськраді) із невісткою зазначені у вихідних даних книжки як укладачі. Бійці зауважили: «Якщо ми вийдемо звідти, то сєпари і орки прийдуть сюди. Ми не хочемо, щоб тут вбивали наших дітей, ґвалтували жінок». Чиновниця відказала, причому російською мовою: «Пускай приходят. Вас там ніхто не тримає! Бросайте оружиє і сідітє дома».

“Чекаємо, що міський голова Знам’янки та СБУ дадуть належну оцінку цьому ганебному факту”, – заявила Наталя Тишкевич. Ця інформація, поширена у Фейсбуці, викликала шквал коментарів: люди обурюються діями і словами міських чиновників. “Не можуть люди з таким поглядом на ситуацію працювати у державній установі такого рівня!” – пише помічник депутата місцевої райради Юлія Гундаренко. “Сепаратизмом пре від цієї книжечки!” – пише Оксана Домбровська.

Автор зображення – дизайнер із Севастополя Світлана Возіян. На її офіційній сторінці у соцмережах є опис цього зображення: «Люди, ось я, ваша Україна! Отямтеся, що ви творите! Моє серце плаче кривавими сльозами». «Це емоції мирних людей, які бачать, як сини не повертаються до своїх матерів, і сім’ї залишаються без батьків». Можна тільки припустити, яка “вата” в голові у такого дизайнера...

“Це чергова дурня, – розповів “ВЗ” учасник АТО, нині координатор проектів МО «Дзиґа» Юрко Вовкогон. – Зрозуміло, що це зображення можна використовувати у гібридній війні. Але насправді це не є найбільшою проблемою. Бо порівняно із 95-м Кварталом, який іде по українському телебаченню, і порівняно із тим, що у нас кожен галицький рагуль слухає москальську попсу, це ще не найгірше. У нас 90% населення – це убогі раби, які й далі вважають себе “бракованими руськими”. Достатньо подивитися на Львів, де увесь центр окупований сєпарами, які співають москальський лайно-рок на кожному кроці. І при цьому ці москалі вважають себе українцями, ще й патріотами. Що робити? Я би сказав, але за це мене можуть посунути (сміється. – Авт.). Що робити? Прибирати сміття на кожному кроці та й усе”.

Колаж Ігоря НЕСТЮКА

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram