Передплатити Підтримати

Папа Римський подякував українцям за жертовність

Папа Римський Франциск зустрівся з представниками української громади в Італії і благословив їх.

Глава УГКЦ Блаженнійший Святослав під час нагородження лауреатів відзнаки Омеляна Ковча.

Розмова відбулася у греко-католицькому соборі Святої Софії, що його у Римі збудував кардинал Йосиф Сліпий. Серед учасників зустрічі були цьогорічні лауреати відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча, яку вручають людям, які, як колись священик Ковч, показали приклад жертовності та гуманізму.

Омелян Ковч – душпастир з Перемишлян на Львівщині, який у Другу світову війну врятував від смерті багатьох людей різних національностей (згодом загинув у концтаборі Майданек). Лауреатами відзнаки його імені за 2017 рік стали дві відомі українки: волонтер, керівник медичного батальйону “Госпітальєри” Яна Зінкевич, письменниця Оксана Забужко. А також іноземці, які зробили чимало добрих справ для України, – колишній голова представництва Євросоюзу у Києві (а нині у Ватикані) Ян Томбінський, німецька добродійниця Бригітта Вебер, американський історик Тімоті Снайдер.

Волонтера Яну Зінкевич вшанували за її виняткову мужність – у свої 19 років ця дівчина винесла з поля бою у зоні АТО 128 поранених. В автокатастрофі отримала важкі травми, але знову повернулася до улюбленої праці. Літератора Оксану Забужко відзначили за її громадянську позицію, за те, що доносить світові правду про Україну.

Звертаючись до сотень вірян-українців, які прийшли на зустріч у соборі Святої Софії, понтифік сказав: «Я розумію, що хоча ви тут – серце ваше вболіває за вашу країну, особливо через лиха війни та економічні негаразди. Я прийшов сюди, щоб сказати, що я з вами – близький до вас серцем, своєю молитвою, я з вами, коли завершую таїнство Євхаристії. Там я прошу Князя Миру, щоб зброя замовкла. Я також прошу Його, щоб ви більше не змушені були йти на такі великі жертви заради того, щоб забезпечити гідне життя своїх близьких».

Фото із соціальних мереж