Передплатити Підтримати

Чи візьме румунка Халеп свій перший «Шолом»?

Незалежно від цього, українка Світоліна стане третьою ракеткою світу!

Перша ракетка світу, румунка Сімона Халеп, турнір «Великого Шолому» ще не вигравала. Можливо, їй пощастить у Мельбурні?

На престижному тенісному турнірі Australian Open у Мельбурні визначилися півфіналісти в одиночних розрядах. На жаль, серед них немає Еліни Світоліної: у чвертьфіналі українка поступилася бельгійці Елізе Мертенс (4:6, 0:6). Попри цю поразку, у новому рейтингу WTA, який з’явиться 29 січня, 23-річна Еліна Світоліна покращить свої позиції – знову стане третьою ракеткою світу!

Про це стало відомо після того, як чешка Кароліна Плішкова, яка могла обійти Світоліну в новому рейтингу Жіночої тенісної асоціації, програла у чвертьфіналі румунці Сімоні Халеп (3:6, 2:6). Суперницею Халеп у півфіналі стала німкеня Анжелік Кербер, яка перемогла американку Медісон Кіз (6:1, 6:2). Кербер, схоже, згадала про те, що була першою ракеткою світу, тож Халеп, яка зараз очолює рейтинг WTA, у півфіналі буде непросто. Цікаво, що румунка  ще жодного разу не вигравала турнір «Великого Шолому». Може, Сімона зробить це на цьому Australian Open? У другому жіночому півфіналі зійшлися кривдниця Світоліної Мертенс і Каролін Возняцкі з Данії, яка перемогла іспанку Карлу Суарес-Наварро (6:0, 6:7, 6:2).

Поєдинок проти Мертенс  був третім чвертьфіналом Світоліної на турнірах «Великого Шолому». Раніше українка двічі грала у чвертьфіналі французького «Ролан Гаррос» (2015, 2017). Торік Еліна ледь не вийшла у Парижі до півфіналу: вигравала в румунки Халеп 6:3 і 5:1, мала матч-бол, але все-таки поступилася. Зараз Світоліна набагато досвідченіша, та й Мертенс, яка у рейтингу WTA 37-ма, – далеко не Халеп. Із 22-річною бельгійкою Еліна зустрічалася минулого року в фіналі турніру WTA у Стамбулі. Тоді впевнену перемогу здобула Світоліна – 6:2, 6:4. Можливо, торішній успіх трохи розслабив українку, і вона не змогла як слід налаштуватися на матч проти Мертенс? Сама ж Еліна каже, що показати свій найкращий теніс у чвертьфіналі їй завадила стара травма стегна.

Попри прикру невдачу у чвертьфіналі, виступ Еліни Світоліної на кортах Мельбурна можна вважати вдалим. Вона покращила свій минулорічний результат на Australian Open, уперше на цьому турнірі пробившись до чвертьфіналу, тож потрібні для просування в рейтингу очки набрала. Попереду у Світоліної важливі турніри у Таїпеї (Тайвань) і Дубаї (ОАЕ), які Еліна торік виграла. На обох турнірах українці треба захищати багато очок, тож про невдачу у чвертьфіналі у Мельбурні треба швидко забути.

У чоловічих півфіналах – відразу два новачки цієї стадії  турнірів «Великого Шолому». За відсутності Енді Маррея престиж британського тенісу підтримав Кайл Едмунд, який в 1/4 фіналу здолав третього «сіяного», болгарина Григора Димітрова (6:3, 3:6, 6:3, 6:4). Суперником Едмунда в півфіналі буде хорват Марін Чіліч, що вибив із турніру знаменитого іспанця, першу ракетку світу Рафаеля Надаля (3:6, 6:3, 6:7, 6:2, 2:0 – відмова).

Іще один дебютант півфіналів турнірів категорії Grand Slam – Чон Хен із Південної Кореї. У чвертьфіналі він переміг американця Тенніса Сандгрена (6:4, 7:6, 6:3). У півфіналі Чон Хен побореться зі швейцарським ветераном Роджером Федерером, який здолав Томаса Бердиха з Чехії (7:6, 6:3, 6:4 ).