Сеул і Пхеньян домовилися відновити пряму телефонну лінію

Подібні перемовини проходять уперше за останні два роки.

Північна і Південна Кореї під час прямих переговорів у прикордонному пункті Пханмунджом у вівторок, 9 січня, домовилися відновити пряму військову телефонну лінію. Представники КНДР на переговорах заявили, що розташоване в західній частині кордону телефонне з'єднання уже відновлене, повідомляє агенція AFP з посиланням на заяву представника південнокорейського уряду. У свою чергу Сеул пообіцяв знову використовувати військове телефонне сполучення, починаючи з ранку середи.

Раніше під час перших за два роки прямих переговорів представники КНДР заявили про намір відправити високопоставлену делегацію та атлетів на зимові Олімпійські ігри, які відбудуться південнокорейському Пхьончхані з 9 по 25 лютого. Південнокорейська делегація, у свою чергу, внесла пропозицію про переговори з гуманітарних питань. Асоціації Червоного Хреста обох країн мають обговорити нові зустрічі розділених корейських сімей, які опинилися по різні боки кордону.

Нагадаємо, 3 січня КНДР заявила про має намір відновити роботу телефонного каналу для спілкування з керівництвом Південної Кореї. Ця телефонна лінія не діяла з 2016 року. Заява пролунала після того, як північнокорейський лідер Кім Чен Ин запропонував Сеулу пожвавлення діалогу, в тому числі й щодо можливої участі північнокорейських спортсменів у Олімпійських іграх 2018 року.