«У церкві замовлю Службу Божу за тих пацанів, які ще у полоні...»

Після річного перебування у полоні проросійських бойовиків Валентин Богдан повернувся додому.

Серед 72 українців, які після тривалого поневіряння у застінках на окупованому Донбасі повернулися до власного дому, був і 22-річний солдат-контрактник 24-ї окремої механізованої бригади, житель села Єлиховичів Золочівського району на Львівщині Валентин Богдан. За колючим дротом у бойовиків він перебував від грудня 2016-го. У Краматорську, куди найперше доправили визволених з полону бранців, йому тиснув руку президент Порошенко. А через півтори доби, на трасі Київ-Чоп, по якій добирався у рідні краї, зустрічати земляка з прапорами, квітами прибули його велика рідня, односельці, керівництво району, представники військової частини, сільради. Незважаючи на велику втому, Валентин знайшов кілька хвилин, щоб поспілкуватися з кореспондентом “Високого Замку”.

- Понад рік тебе не було вдома. Після тюремної баланди у Луганську яку улюблену страву попросив приготувати рідних - борщ, вареники, деруни?

- Смажені яйця. Вони найбільше смакують ще з дитинства. А хто вже їх зготує — мама чи дружина — не мало значення.

- Зазвичай після таких доленосних, як у тебе, подій, ідуть помолитися до церкви — за щасливе повернення...

- І я піду. Хочу замовити Службу Божу за наших пацанів, які досі у полоні. Їх там ще багато. Мій товариш, теж з Львівської області, потрапив туди швидше від мене.

- Чим би хотів зайнятися, коли “відійдеш” від пережитого?

- Найперше треба підлікуватися.

З 2 січня проходжу медогляд у Львівському військовому госпіталі. У Києві написав відповідний рапорт, і мені дозволили обстежитися тут. Хотів би вставити собі зуби. Під час перебування у луганському СІЗО вони у мене попсувалися. Як до мене там ставилися? Не хочу  згадувати про це. Скажу одне: на свіже повітря майже не випускали, цілими днями сиділи у чотирьох стінах...

- Про що думалося у неволі?

- Про все. Рідний дім згадував, маму, дружину, всю родину, близьких. Думав про те, за що найперше треба буде взятися, коли вийду на волю. Зараз у мене чи не найбільша турбота — обійти всіх рідних, подякувати їм за підтримку.    

P.S. 10 січня розпочнеться новий етап переговорів щодо обміну українських заручників на бойовиків ОРДЛО. За різними даними, у полоні на Донбасі перебуває ще більш ніж сотня військовослужбовців ЗСУ.    

А тим часом...

Декотрі з колишніх бранців почали телефоном отримувати погрози від так званих міністерств держбезпеки терористичних організацій “ДНР”,“ЛНР”. Про це повідомила керівник офісу Уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталія Зарецька. Чиновниця попросила журналістів не оприлюднювати контактних даних колишніх військовополонених.